piątek, 14 marca 2014

Wcielenia mężczyzny

20-25 lat DZIELNY RYCERZYK
Wyrusza do boju z szabelką (czytaj: z motyką na słońce). Dużo chce, wydaje się, że dużo może, a kiedy za bardzo nabroi, chowa się za plecy mamusi. Bywa porywczy i nieodpowiedzialny, ale konsekwencje swoich zachowań czy decyzji chętnie przerzuca na innych.

25-30 lat BOB BUDOWNICZY 
Próbuje konstruować pierwsze poważne związki. Konfrontuje idealistyczne wyobrażenia z prawdą o kobietach. Zwykle nie jest gotowy do stworzenia związku "na poważnie". Zdarza mus się wracać na chwilę do rodziców.

35-40 lat PAN ZAGUBIONY
Przeżywa pierwsze bolesne refleksje na temat siebie, swoich możliwości i wymagań świata. Choć nikt jeszcze tego nie zauważa, on zaczyna dostrzegać swoje ograniczenia i niemoce. Próbuje je ukryć, porywa się na wielkie wyzwania, chce udowodnić sobie i światu, ile jest wart. W tym okresie robi się trudny do zniesienia dla najbliższych, izoluje się, dystansuje. Analizuje swój związek, własną karierę zawodową.

40-45 lat WOJOWNIK ŚWIATŁA
Budzą się tęsknoty męskiej duszy. Bywa, że mężczyzna wyrusz na samotną, męską wyprawę, do ośrodka medytacyjnego, albo zapisuje się na sztuki walki. Jeszcze, od czasu do czasu, kuszą go materialne zabawki, ale chwile sam na sam stają się o wiele cenniejsze. Jeśli ma syna, zbliża się do niego, by przekazać mu swoją męską wiedzę i doświadczenia. Gdy jest ojcem córki, traktuje ją jak małą kobietkę.

45-50 lat PAN ODPOWIEDZIALNY
Na tym etapie mężczyzna już wie: kim jest, jakie zasady rządzą światem, czego chce od życia, a na co absolutnie się nie godzi. Jest tolerancyjny i wyrozumiały w stosunku do swoich bliskich. Potrafi dojrzale kochać i dbać o swoją partnerkę. Bywa hipochondryczny.

50-55 lat KAMIKAZE
Jeśli ostatnia rozgrywka meczu ze światemwypada mocno na minus, bywa że mężczyzna podejmuje ostatnią próbę zmiany swojego życia. Zmienia zawód, pracę, miejsce zamieszkania, partnerkę. Znajduje sobie ryzykowne hobby, ratuje tonącego albo...zabiera żonę w podróż dookoła świata. Jeśli bilans wypada na plus - mężczyzna przestaje walczyć, a zamiast tego cieszy się urokami życia.

55-60 lat OSTATNI MOHIKANIN
To czas zamykania okresu kariery zawodowej. Mężczyzna doskonale zna już swoją wartość.Nie musi udowadniać ani sobie, ani światu, ile jest wart. Bywa,że znajduje sobie jakieś nowe hobby; hoduje karpie, uprawia grządki albo fotografuje. W tym czasie, bez wstydu, pokazuje światu swoją miękką, kobiecą część. Chodzi z żoną po zakupy, robi przetwory na zimę i z czułością pielęgnuje wnuki.

Sens 7/2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz